امیدوارم که از آن دسته افرادی نباشید که شانس در خانه شما را نمی زند !

اما افراد زیادی هستند که دلیل عدم موفقیت خود را این می دادند که شانس در خونشون رو نمی زنه یا به عبارتی دلیل موفقیت دیگران را اینگونه می بینند که شانس در خونشون رو میزنه !

photo_2016-05-24_02-58-00

 

شخصی رو فرض کنید که از خدا میخواد که خدایا من رو در قرعه کشی بانک برنده کن که یک ماشین ببرم ، بعد خداوند خطاب به این شخص می فرماید اول تو یک حساب بانکی باز کن تا من برنده ات کنم .

داستانی بسیار جالب برایتان تعریف کنم  ، اسفند ماه ۹۴ برای سخنرانی در سمینار کسب و کار اینترنتی در قم دعوت شدم ، من در مورد خواستن ، تلاش و شروع یک کسب و کار با مردم صحبت کردم و در انتهای سمینار شرکتی که واردکننده روسری از ترکیه بود ، اسپانسر شده بود ، که یک خانم را به ترکیه بفرستند ، قرعه کشی انجام شد و اسم سه نفر در آمد ، مجری از این سه نفر سوال پرسید که چقدر هیجان دارید که جزو سه نفری شدید که یک نفر از شما به ترکیه سفر خواهد کرد ؟

دو نفر از افراد گفتند که برای ما مهم نیست ، مجری سوال کرد که چرا ؟

گفتند که بلیط را میفروشیم و به جای آن به سفر دیگری میرویم ، یک نفر گفت خیلی خوشحال هستم و هیجان دارم و اصلا من توی سالنامه ۹۵ یادداشت کردم که اردیبهشت باید به سفر ترکیه بروم ، از من سوال پرسیدند که به نظر شما کدام شخص برنده است ؟

من گفتم این خانمی که می خواهند به ترکیه بروند ؛ در نهایت همان خانم برنده سفر ترکیه شدند .

شاید در قرعه کشی ، در حدس خانم برنده و حدسی که من زدم ، شانس دخیل بود ، اما در آمار و احتمالات شانس کسی بالاتر است که شرایط بهتری برای به دست آوردن خوش شانسی ایجاد کرده است .

اگر شانس یا فرصت در خانه شما را نمی زند ، لطفا یک درب بسازید …

author : Vahid Khosravi

6 دیدگاه در “شانس در خونه ما رو نمیزنه”

 1. دوست گفت:

  عالی
  لطفا متنها را نیز در سطرها مرتب نمایید تا عالی تر خواهد شد.

  با تشکر

  1. سلام
   ممنون از مطالعه و نظری که دادید ، اگر منظور شما را درست متوجه شده باشم ، یکبار ویرایش روی متن صورت گرفت
   با تشکر از وقتی که برای مطالعه و نظر دادن گذاشتید .

 2. بدون نام گفت:

  دیشب یه دوستی حرف قشنگی زد
  میگفت برای چیزی که میخوای تلاش کن…انقدری که به دستش بیاری.
  درسته میشه در ساخت تا شانس در خونه رو بزنه،موافقم
  اما گاهی باید ما به سمتش بریم.ینی تلاش
  تلاش هیچ‌وقت باعث ضرر نمیشه.اگر در بسازم شاید شانس بیاد سراغم ولی اگه تلاش کنم واسه چیزی یا کسی که میخوام اونموقع من میرم سراغ شانس
  مرسی از مطلب قشنگتون

  1. ممنون از اینکه مطلب رو مطالعه کردید و نظر دادید .
   قطعا برای رسیدن به هدف باید تلاش کرد و نباید به شانس دل بست ، از نظر من هیچ چیز در این دنیا تصادفی و شانسی نیست و فقط برای ساختن درهای مختلف در جهت رسیدن به هدف باید تلاش کرد و در این راه خداوند به کمک شما خواهد آمد و ما اسم این کمک های خداوند را شانس می گذاریم .

 3. امير گفت:

  از این جمله خوشم اومد
  اگه شانس در خونت رو نمیزنه
  لطفا یک درب بسازید

  1. متشکرم بابت مطالعه مطلب و حسن توجه شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

⧏ مطالب دیگری که میتوان مطالعه کرد ⧐

 • شانس در خونه ما رو نمیزنه
  امیدوارم که از آن دسته افرادی نباشید که شانس در خانه شما را نمی زند !اما افراد زیادی هستند که دلیل عدم موفقیت خود را این می دادند که شانس در خونشون رو نمی زنه یا به عبارتی دلیل موفقیت دیگران را اینگونه می بینند که شانس در خونشون رو میزنه ! شخصی رو فرض کنید که از خدا میخواد که خدایا من رو در قرعه کشی بانک برنده کن...
 • تلرانس یا tolerance
  احتمالا این کلمه را در زبان فارسی و در صحبت های محاوره ای شنیده اید ، در این مقاله میخواهم به مفهوم این کلمه بپردازیم و ببینیم آیا واقعا تلرانس در کشورمان داریم و میزان این تلرانس را باید چه میزان در نظر بگیریم ؟ معنی لغوی tolerance : انحراف مجاز در اندازه یا بعُد تعیین شده یا تحملاین کلمه بیشتر در فرهنگ لغات ساختمانی کاربرد دارد ، اما در حالت...
 • کارهای نیمه تمام !!!
   کارهای نیمه تمام خود را تمام کنید ، بعد از آن کار جدیدی را آغاز نمایید . امروز یک جمله برای خودم نوشتم : کارهای نیمه تمام اگر تمام نشوند ، تمام وقت تورا خواهند گرفت .فرض کنید که کلی کار نیمه تمام دارید که عقب هم افتاده اند ، طبق لیست زیر : مرتب کردن انباری خانه انجام کارهای مربوط به شرکت که در ماه پیش باید انجام می شدند مذاکره با شرکتی...
mr_kh_new_slider_right
وحید خسروی
MR_Khosravi_Quest_Base
MR-Khosravi_Seminar_Neshane
Mr-Shambayati
Neshane_IPE_members
mr_sefidi_mr_baghaei
mr-tehrani_mr-nazari
mr_rabeiei

تمامی حقوق برای مهندس وحید خسروی محفوظ می باشد