مشاهده تمام استارتاپ ها
معرفی استارتاپ شما

مدیر عامل: بهروز فتح ابادی - هادی جمشیدی

راه های ارتباطی: hamyab24.com

خدمات و محصولات: ردیابی کالاهای دیجیتال

سامانه همیاب ۲۴ اولین ، بزرگترین و تنهاترین سامانه اطلاع رسانی و ردیابی کالاهای دیجیتال ( موبایل ، لپ تاپ، تبلت …) گمشده و سرقتی به سرتاسر کشور است . سامانه همیاب ۲۴ نه تنها کامل‌ترین سیستم جستجوی کالاهای دیجیتال گمشده و سرقتی است، بلکه امکان اطلاع رسانی و ردیابی موبایل و تبلت سرقتی را با کمک اپراتور مخابراتی در کمترین زمان ممکن، برای‌تان فراهم می‌کند. سامانه همیاب ۲۴ ، محصول همکاری های نزدیک ارگان هایی مانند پارک علم و فناوری ، معاونت پیشگیری از جرم دادگستری ، اصناف سرتاسر کشور و شرکت ساینا پردازش گستر شرق می باشد . ما امیدواریم که نوآوری و خلاقیت‌مان در این مسیر طولانی، با استقبال شما همراه بشود. این سامانه دارای مجوز نماد اعتماد الکترونیک از وزارت بازرگانی و ارشاد است . این سامانه به ازای ارایه خدماتی متمایز و کاهش هزینه و زمان برای کاربران خود توانست در شهریور ماه ۱۳۹۵ به عنوان هوشمندترین کسب و کار ایران در همایش شهر هوشمند انتخاب گردد.

اهداف سامانه همیاب ۲۴

پیشگیری و کاهش سرقت کالاهای دیجیتال در کشور
کاهش هزینه و زمان برای پیگیری کالاهای دیجیتال گمشده و سرقتی
صرفه جویی اقتصادی در ارایه خدمات توسط دولت
معرفی بخش های مختلف سامانه همیاب ۲۴

استعلام شماره سریال کالای دیجیتال در سامانه قبل از خرید کالا که باعث جلوگیری از خرید و فروش کالای سرقتی و گمشده می شود
ثبت شماره سریال کالای دیجیتال گمشده و سرقتی در سامانه ، برای جلوگیری از خرید و فروش کالای دیجیتال در فروشگاه ها و ردیابی کالا توسط اپراتور مخابراتی
ثبت شماره سریال کالای پیدا شده در سامانه برای رساندن کالا به دست مالک اصلی
بیمه کالای نو برای نگهداری مشخصات کالای دیجیتال به نام خریدار
سامانه همیاب ۲۴ شنونده و بیننده ی نظرات و انتقادات مشتریان می باشد ، تا کوچک‌ترین خواسته‌های آن‌ها بی‌جواب نماند. در کنار ما بمانید، چرا که همیشه و هر لحظه منتظر شنیدن ایده‌ها، پیشنهادها و نظرات ارزشمند و سازنده‌ی شما هستیم.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که اگر کالای دیجیتال خود مثل موبایل و لپ تاب و سایر وسایل الکترونیکی خود را گم کنید باید چه مسیر طولانی را برای پیدا کردنش طی کرد؟ تعدادی از جوانان مشهدی با ایده ای جالب به نام همیاب ۲۴ سعی در پیشگیری از سرقت و کوتاه کردن مسیر پیدا شدن جنس مالباخته و استفاده از اینترنت برای پیدا کردن کالاهای گم شده کرده اند.این سامانه نخستین و گسترده ترین بستر اطلاع رسانی انواع کالای دیجیتال گم شده و پیدا شده و بررسی رایگان دقت و صحت خرید کالای دیجیتال در ایران است؛که با هدف ارایه خدمات متمایز و ایجاد حس امن در خرید کالای دیجیتال فعالیت میکند .که افراد میتوانند با مراجعه به سایت www.hamyab24.com از امکانات این سایت استفاده کنند.
بهروز فتح ابادی یکی از اعضای تیم همیاب ۲۴در مورد شکل گیری این ایده گفت:بعد از اینکه چند لپ تاب از فروشگاه دوستم به سرقت رفت و با پیگیری هایش از پلیس کار به جایی نرسید باعث شده این ایده به ذهن مهدی جمشیدی طراح اصلی ایده برسد که با راه اندازی سایتی ,شخص بتواند قبل از خرید یک کالای دیجیتال شماره سریال ان را در سایت وارد کند و استعلام بگیرد وازسرقتی بودن ان مطمئن شود .وی در ادامه گفت در اردیبهشت ۹۴ با شرکت در یک رویداد کسب و کار این ایده را پرورش داده و در بین ۵۱ تیم شرکت کننده این ایده مقام اول را کسب کرد.
بهروز فتح ابادی در تشریح امکانات این سامانه گفت:این سامانه در چهار قسمت طراحی شده است که شامل نگهداری اطلاعات کالای نو؛ثبت کالای گم شده؛ثبت کالای پیدا شده و استعلام کالا است .در بخش نگهداری اطلاعات کالای نو کاربران میتوانند اطلاعات کالای دیجیتال جدیدی را که میخرند وارد کنند .وی گفت علت طراحی این بخش این است که کاربران اغلب جعبه وسایل دیجیتال خود را دور می اندازند و شماره سریالی از محصول ندارند تا در زمان گم شدن یا به سرقت رفتن ان را ارایه کنند. در بخش دوم سایت، کاربران اطلاعات مربوط به کالای گمشده‌ خود را وارد می‌کنند و در واقع اعلام مفقودی انجام می‌شود. در بخش سوم سایت کاربران می‌توانند اطلاعات مربوط به کالای پیدا شده را وارد کنند. بهروز در توضیح این بخش می‌گوید: «مثلا اگر یک کالایی در اتوبوس و مترو پیدا کنیم چگونه به دست صاحبش برسانیم؟ اگر شخصی کالایی پیدا کرد می‌تواند آن را وارد سایت کند و خودش کالا را به دست صاحبش برساند.»
نکته قابل توجه همیاب ۲۴ در این است که واحدهای صنفی مانند فروشگاه های خریدار کالای دیجیتال دسته دوم نیز می توانند با استفاده از این سامانه، از صحت مالکیت کالا و سرقتی نبودن آن اطمینان حاصل کنند.
در دومین همایش شهر هوشمند که اول و دوم شهریور ماه ۹۵ در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد برگزار شد، این سامانه از میان ۸۰ کسب و کاراز سرتاسر کشور به عنوان دومین کسب و کار هوشمند در ایران انتخاب گردید و همچنین در نمایشگاه های بسیاری از جمله الکامپ حضوری چشمگیر داشته است.
خوشبختانه این سایت مورد استقبال بسیاری از نهادها و رسانه ها قرار گرفته و امید است که استفاده از آن در کل کشور فراگیر شود. چرا که فارغ از ماهیت عملکردی آن در جهت کمک به مردم، چنین استارت‌ آپ هایی که ایده خود را نه بر اساس نوآوری جدید بلکه با شناسایی نیاز فراگیر و بدون راه حل بنا نهاده اند می توانند برای بسیاری از علاقه مندان استارت آپی کشور الهام بخش باشد.

pic1-right
pic2-right
pic3-right
pic1-center
pic5-center
pic4-center
pic3-center
pic2-center
pic1-left
pic2-left
pic3-left
pic4-left
pic5-left

تمامی حقوق برای مهندس وحید خسروی محفوظ می باشد