Be-positive

مدتی بود که دنبال شعاری زیبا با قابلیت عملی بودن برای سایت Vkh.ir بودم ، اما طبق معمول همیشه ایده ها ناگهانی می آیند و اگر بهشون توجه نکنیم ناگهانی هم می روند ، امروز به طور ناگهانی این شعار به ذهنم رسید .:: مثبت باش ::.

چرا و چگونه مثبت باشیم ؟

اصلا مثبت بودن خوب است یا بد ؟

قطعا در زندگی ما انسان ها اتفاقاتی رخ می دهد که ما می توانیم آنها را مثبت یا منفی در نظر بگیریم ، اما در بدترین شرایط هم می توان مثبت فکر کرد ، این مثبت فکر کردن به معنای بی خیال بودن و یا نادیده گرفتن بدی های دیگران یا اطراف نیست ، این مثبت بودن برای حرکت با انرژی مثبت به سمت حل مشکلات می باشد .

من می توانم ، من دوست داشتنی هستم ، من فوق العاده هستم ، من قوی هستم ، من عالی هستم ، من از پس این مشکل هم بر خواهم آمد و … این ها همگی جملات و افکار مثبتی هستند که شما می توانید در زندگی همراه خود داشته باشید ، استفاده از این جملات هیچ گونه هزینه ای ندارد ، مثبت بودن رابطه بسیار مستقیمی با شکرگزاری یا سپاسگزاری از خداوند دارد و برای حل مشکلات پیش رو به شما کمک خواهد کرد .

وقتی این شعار به ذهنم رسید ،  خوب که دقت کردم دیدم که از کودکی مادرم بارها و بارها به من و سایر اعضای خانواده گفته و می گوید که مثبت باش ، مثبت فکر کن

بله ، این شعار وارد ضمیر ناخود آگاه من شده است و قطعا اینکه من امروز چنین شعاری را انتخاب کردم ، به نصیحت همیشگی مادرم ربط داشته است .

داستانی واقعی قشنگی در این رابطه دارم که بسیار خلاصه برایتان بیان می کنم :

برادر من چند سال پیش ، همانند هنری فورد (بنیانگذار خودروسازی فورد) ، سویچیرو هوندا (بنیانگذار خودروسازی هوندا) ، بیل گیس (مالک مایکروسافت) ، والت دیزنی (بنیانگذار کمپانی دیزنی) و بسیاری از بزرگانی که امروز ستودنی هستند ، با بدهی تقریبا یک میلیاردی ورشکست شد .

قطعا در این ماجرای ورشکستگی ، خیلی از اشخاص من جمله خود من بسیار ناراحت شدیم ، اما من و اطرافیانم ، با روحیه ای مثبت و با این دیدگاه که این مشکل نیز قابل حل شدن است برای حل مشکل شتافتیم ، داستان حل مشکل بسیار طولانی است ، اما بالاخره این مشکل حل شد و کلیه طلبکاران ، طلب خود را دریافت کردند ، بعد از حل این مشکل اتفاق بسیار جالبی افتاد که هم برای من و هم برای برادرم خوشایند بود و کاملا بیانگر این موضوع بود که چه خوب شد که آن اتفاق به ظاهر ناخوشایند رخ داد .

کمپانی من (ایده پردازان) با کمپانی برادرم (تاپ تویز) وارد مشارکت شدند و شرکتی جدید در زیرمجموعه ایده پردازان تاسیس شد که در حوزه واردات و پخش از چین شروع به فعالیت نمود و قسمت جالب این بود که اعتبار تاپ تویز بعد از ورشکستگی از نظر من ، نه تنها کم نشد بلکه افزایش هم یافت ، زیرا بسیاری از مشتریان قبلی تاپ تویز با من آشنا شده بودند و چک من را به جای طلب ها دریافت کرده بودند و این چک ها بدون یک روز جابه جایی پاس شده بود (البته پاس کردن چک ها کار ساده ای نبود ، اما تجربه ای فوق العاده بود) و اطمینان آنها به تاپ تویز بیشتر از قبل شد ، همچنین اعتبار ایده پردازان به اعتبار قبلی تاپ تویز اضافه شد ، ساختار داخلی و بیزینس مدل تاپ تویز تغییر کرد و خیلی بهتر از قبل شد و در نهایت باعث موفقیت بیش از پیش تاپ تویز شد و برخی مشتریان تاپ تویز نیز از خدمات ایده پردازان بهره مند شدند .

بسیار زیاد هستند اتفاقاتی که در زندگی رخ می دهند و به ظاهر ناخوشایند هستند و اگر ما دیدگاه مثبت داشته باشیم ، می توانیم برای حل مشکلات تلاش کنیم و اگر دیدگاه منفی داشته باشیم نه تنها مشکلات حل نخواهند شد ، بلکه بدتر هم می شوند ، اگر ذهن شما همیشه به افکار منفی فکر کند ، شروع می کند به غر زدن و شخصی که غر می زند وقت فکر کردن به راه حل ها را ندارد ، ساده ترین کاری که ذهن ما می تواند در برابر مشکلات انجام دهد غر زدن است و بهترین کار حل مشکلات است .

فرض کنید که بدهی دارید ، اگر فقط به داشتن بدهی فکر کنید و از وضعیت اقتصادی جامعه و شرایط حاکم بر خودتان بنالید ، وقتی برای پیدا کردن راه حل مشکلات و کسب درآمد بیشتر نخواهید داشت .

دوست من پیشنهاد می کنم که .:: + باش ::.

4 دیدگاه در “+باش :::::: +Be”

 1. Unos گفت:

  بسیار عالی

 2. elnaz raygani گفت:

  همه اتفاقات خوب

  برای انسانهای مثبت اندیش می افتد

  انسانهایی که زیبا فکر می کنند

  با دیگران با محبت رفتار می کنند

  شکرگزار هستند

  خودشان را دوست دارند

  به زندگی لبخند می زنند

  انسانهایی که حتی در بدترین شرایط و رویدادها

  سعی میکنند جنبه مثبت قضایا را پیدا کنند و ببینند …

  انسانهایی که با جنس زندگی و عشق هماهنگ هستند

  و همیشه و در هر مکانی بذر امید و شادی می پاشند …

  اینگونه افراد مغناطیس عشق هستند

  و مغناطیس عشق، جاذبه ای قوی دارد

  و هر چیز زیبایی را به سمت خودش جذب می کند .

  1. خیلی ممنون
   بسیار زیبا بود ، از اینکه وقت گذاشتید و مطلب را مطالعه کردید سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

⧏ مطالب دیگری که میتوان مطالعه کرد ⧐

 • چرا بعضي كسب و كارها موفق تر هستند ؟
  آيا تا به حال فكر كرده ايد كه چرا بعضي برندها یا کسب و کارها بسيار موفق تر هستند ؟ قطعا پاسخ به اين سوال بسيار طولاني است و دلايل بسيار عمده اي مي تواند داشته باشد ،‌ اما در اين مطلب مي خواهم به يك دليل بسيار مهم اشاره كنم : توجه به جزئيات توجه به جزئيات يكي يا بعضی اوقات تنها دليلي است كه باعث مي شود كه برخي بنگاه...
 • پلمپ شرکت
  از پلمپ و نیوجرسی تا کاربری اداری
  بسیاری از ما ، همواره نسبت به محدودیت ها واکنش های بسیار منفی نشان می دهیم و فکر یا وانمود می کنیم که داریم بدترین رویدادهای زندگی کاری یا شخصی خود را تجربه می کنیم . عزیزانی که در سمینار حضور داشتند قطعا داستان نیوجرسی را به خاطر دارند . چندی پیش شهرداری به علت اینکه محل کار شرکت ما دارای کاربری مسکونی است اما اداری مورد بهره برداری قرار گرفته است...
 • شانس در خونه ما رو نمیزنه
  امیدوارم که از آن دسته افرادی نباشید که شانس در خانه شما را نمی زند ! اما افراد زیادی هستند که دلیل عدم موفقیت خود را این می دادند که شانس در خونشون رو نمی زنه یا به عبارتی دلیل موفقیت دیگران را اینگونه می بینند که شانس در خونشون رو میزنه !   شخصی رو فرض کنید که از خدا میخواد که خدایا من رو در قرعه کشی بانک برنده کن...
mr_kh_new_slider_right
وحید خسروی
MR_Khosravi_Quest_Base
MR-Khosravi_Seminar_Neshane
Mr-Shambayati
Neshane_IPE_members
mr_sefidi_mr_baghaei
mr-tehrani_mr-nazari
mr_rabeiei

تمامی حقوق برای مهندس وحید خسروی محفوظ می باشد